خانه
طراحی گرافیک طراحی سایت
فهرست اصلی | درباره سایت | اضافه کردن سایت به فهرست | تبلیغات در سایت | تماس با ما


www http://irindex.ir
»» وبسایت سفارت کشورهای گوناگون در ایران:
 
 
 
 
.:: دسته های پیشنهادی :.
وزارتخانه ها
علوم سیاسی
سفارتخانه های ایران درکشورهای گوناگون
آژانس های مسافرتی
مهاجرت
اعزام دانشجو و اخذ پذیرش تحصیلی
خطوط هواپیمایی
هتل ها
.: ب :.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.: سفارتخانه های کشورها در ایران :.
انگلستان
سوئیس
فرانسه
لهستان
اوکراین
تاجیکستان
عراق
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
»» بیاموزیم:
سفارت: سفارت، نمایندگی دائم یا موقت یک کشور در کشوری دیگر می باشد.گاهی محل اقامت سفیر یا نمایندگان دولت‌های خارجی در داخل سفارت آن کشور قرار دارد.بر طبق قوانین بین‌المللی(کنوانسیون وین)، سفارت کشورها جزو خاک آنها به حساب آمده و کشور میزبان حق هیچگونه تعرض به آن را ندارد. اصطلاح سفارت اغلب برای اشاره به ساختمان نمایندگی آن دولت خارجی استفاده می شود.
کنسولگری: کنسولگری، دفتر کوچک رسمیست که در کشور دیگری وجود دارد.معمولاً دفتر اصلی را سفارتخانه می نامند.سفارتخانه معمولاً در پایتخت کشورها قرار دارد اما کنسولگری معمولاً در سایر شهرهای بزرگ یک کشور قرار دارد.در کنسولگری معمولاً خدماتی که در سفارتخانه ارائه می‌شود وجود ندارد.
کاردار: کاردار به یک مأمور سیاسی که در غیاب سفیر، موقتاً نمایندگی دولت خود را نزد دولت دیگری عهده‌دار شود گفته می‌شود. تنزل روابط دیپلماتیک میان دو کشور به سطح کاردار در خیلی موارد نشانه ناخرسندی است.
سفیر آکردیته: سفير اكرديته؛ سفير يك كشور اگر غير از كشور محل ماموريت خود، در يك يا چند كشور ديگر هم ماموريت داشته باشد، در اين گونه كشورها، اكرديته ( معتبر، رسمي، مجاز و داراي اختيار) ناميده مي شود. علت ارسال سفير اكرديته (Accredited Ambassadorيا AmbassadorAccredite) معمولا مسائل مالي كشورهاي فرستنده سفير، عدم روابط درحد كافي و كمبود افراد صلاحيت دار براي سمت رياست ماموريت ديپلماتيك است.
فهرست اصلی | درباره سایت | اضافه کردن سایت به فهرست | تبلیغات در سایت | تماس با ما

کلیه حقوق این وبسایت، برای www.IrIndex.ir محفوظ می باشد
این سایت حاوی لینک سایتهای فارسی می باشد. IrIndex ثبت قانونی شده و کپی برداری از آن به هر نحو مجاز نمی باشد. IrIndex از ثبت سایتهای مسدود شده معذور است.
طراحی و اجرای سایت: مهدی محجوب