خانه
طراحی گرافیک طراحی سایت
فهرست اصلی | درباره سایت | اضافه کردن سایت به فهرست | تبلیغات در سایت | تماس با ما


www http://irindex.ir
»» سایتهای صنایع بسته بندی، قوطی سازی ، جعبه سازی:
 
تبلیغات
 
 
.:: دسته های پیشنهادی :.
گرافیک
ناشران
چاپ، چاپخانه ها، خدمات مرتبط
سایتهای صنایع ماشین سازی
کاغذ، لوازم التحریر، چوب
پلاستیک و پلیمر
 
صنایع بسته بندی نکوکارتن
کاغذ و کارتن مهام پک
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.: جعبه ، کارتن و قوطی :.
توحید کارتن
کارتن سازی محمد
کارتن سازی لاوین
جعبه های مقوایی کوروش
کاردو کارتن بوکان
شرکت کارتن پارت
جعبه ساز
کارتن سبز
شرکت کارتن پارس ایران
شرکت کارتن ایران
کارتن سازی تمدن کرج
صنایع تولید کارتن گلشن
کالا کارتن
کارتن سازی حامد کارتن
کارتن سازی مرصاد
کارتن فلاح زاده
صنایع بسته بندی صبا
میهن کارتن
تولید کارتن مهر
کارتن سازی ایرانیان
کارتن بامداد
کارتن مشهد
کارتن بهروز
امید کارتن، کارتن سازی بیابانی
شرکت کارتن سازی تهران
آذین کارتن
اطلس کارتن تبریز
جعبه سازی خورشید هنر
کارتن قائم البرز
کارتن عرفان
کارتن سرا
 
سایت خبری صنایع پلیمر و بسته بندی
پاپنا، آژانس خبری چاپ و بسته بندی
سایت اطلاع رسانی مقوا کارتن بسته بندی
مرکز اطلاعات بسته بندی ایران پک
صنایع بسته بندی رزناز
صنایع بسته بندی به پک
شرکت بسته بندی پارس
خرید و فروش ماشین آلات بسته بندی
ایران بست پک
ماشین سازی عدیلی
آتلیه طراحی بسته بندی سالک
بسته بندی شبکه چاپ
صنایع چاپ و بسته بندی پویا هنر نوین
نوین کاور
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.: بسته بندی :.
 
 
چاپ و بسته بندی ماهنشان
بسته ها
مجله فناوری و توسعه صنعت بسته بندی
مجله صنایع چاپ و بسته بندی
نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی
نشریه هنر بسته بندی
جشنواره بسته بندی ایران
وکیوم آسیا
گشتا صنعت
صنایع بسته بندی آرشاپک
ماشینهای بسته بندی اصفهان پک
کلینیک بسته بندی مواد غذایی ایران
آژانس خبری چاپ و بسته بندی
صنایع چاپ و بسته بندی والا
حکمایی:دستگاه های بسته بندی مایعات
بسته بندی مواد غذایی پویش چاپ
چاپ و بسته بندی نمونه
پک سنتر
چاپ و بسته بندی برگ
جعبه پیتزا آوران پک
ویژن آریا گستر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
»» بیاموزیم:
بسته بندی:

بسته بندی علم، هنر و فناوری محافظت از محصول برای نگهداری ، انبارش ، انتقال و توزیع، ذخیره، فروش و استفاده از آن است. بسته بندی شامل مراحل طراحی، ارزیابی، و تو لید بسته‌ها می شود. بسته بندی بطور بسیار جامعی بر زندگی ما سایه افکنده‌است، بطوریکه ما در تمام اطراف خود آنرا مشاهده می‌کنیم.از اقلام مواد غذایی و دارویی گرفته تا کالاهای مصرفی و لوازم خانگی و کالاهای صنعتی و استراتژیک مانند محصولات پتروشیمیایی همه با بسته بندی مرتبط هستند. وظیفه اصلی بسته بندی محافظت از محصول است.بسته بندی با برچسب های استاندارد این امکان را به ما می‌دهد تا متوجه شویم چه نوع محصولی داخل بسته قرار دارد و شرایط حفظ و نگهداری آن چگونه است. سازمان جهانی استاندارد (ISO) و سازمان های معتبر و ملی استاندارد کشورهای پیشرفته گامهای مهمی در تدوین استانداردهای بسته بندی و مشخصات فنی آن برداشته اند.
اهداف بسته بندی:


  • محافظت فیزیکی: اشیاء قرار داده شده درون بسته نیاز به محافظت در برابر سایر عوامل مانند ضربه، لرزش، فشار، حرارت و غیره... دارند.
  • لایه و مانع محافظتی: محافظت در برابر عدم ورود اکسیژن، بخار آب، گرد و خاک ، اشعه ماورابنفش و...، در بسته بندی مدنظر قرار می گیرند. عدم نفوذپذیری بسته یک فاکتور اساسی و مهم در طراحی بسته بندی است. در بعضی از بسته ها از ماده جذب کننده اکسیژن برای کمک به طول عمر بسته و به ویژه محصول داخل آن استفاده می‌شود.فشار هوای تعدیل شده یا کنترل شده نیز در بعضی از بسته‌های غذا گنجانده شده‌است. حفظ کیفیت محتویات داخل بسته و طولانی کردن عمر آن یکی از مهمترین وظایف بسته بندی است.
  • اطلاع رسانی: اطلاعاتی مانند نحوه انبارش و استفاده از محصول، ترابری، چگونگی حذف یا نابود کردن بسته‌ها یا محصولات بر روی بسته‌ها چاپ شده و یا توسط برچسب آنها چسبیده می شوند. تمامی محصولات غذایی، دارویی، پزشکی و شیمیایی بسته بندی باید با استانداردهای معتبر بین‌المللی مطابقت داشته و در برخی موارد با قوانین بین‌المللی یا منطقه ای یا انجمنی مانند FDA , IMDG code , و... مطابقت داشته باشند.
  • بازاریابی: بسته بندی‌ها و برچسب‌ها می‌توانند توسط بازاریابان برای ترغیب مشتریان بالقوه برای خرید محصول استفاده شوند. طراحی بسته یک نمود بیرونی ثابت و مهم برای دوجین از سالها بوده‌است.ارتباطات بازاریابی و طراحی‌های گرافیکی برای نما دادن به بسته و در اکثر موارد به عنوان نقطه اصلی فروش بکاربرده شده‌اند.
  • ایمنی: بسته بندی نقشی مهم و اساسی در کاهش ریسک امنیتی برای سلامت محموله دارد. بسته‌ها با پوشش مقاومتی مناسب بهتر می‌توانند در کاهش آسیب و همچنین جلوگیری از دستبرد به محصول مطلوب واقع شوند.
    بسته‌ها می‌توانند برای کاهش خطر دستبرد و دسترسی غیر مجاز به کالا ، سازماندهی و مهندسی شوند: ساختمان بعضی از بسته‌ها برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز عایق مقاومتی دارند و بعضی نیز دارای مهر و لاک برای جلوگیری از بازشدن و دستبرد می باشند. بسته‌ها همچنین می‌توانند شامل ابزارهایی مانند بسته‌های زنگ دار و یا برچسب‌های RFID باشند.
  • سهولت: بسته‌ها باید ویژگی‌هایی را به همراه داشته باشند که باعث سهولت در توزیع، جابه جایی، نمایش، باز و بسته نمودن دوباره، فروش، استفاده و استفادهٔ مجدد از آن گردند. بسته بندی به سیستم هماهنگی اطلاق می شود که هدف از آن آماده سازی کالا جهت حمل و نقل، توزیع، انبارش ، فروش و مصرف باشد. بسته بندی یک عملیات تجاری پیچیده، پویا، علمی، هنری است که در بنیادی ترین شکل خود ،کارکرد های محافظت، نگهداری، حمل و نقل، اطلاع رسانی و فروش را شامل می شود .بسته بندی نوعی عملکرد خدماتی است که به خودی خودنمی تواند وجود داشته باشد زیرا به یک کالا نیازمند است .اگر کالا یی وجود نداشته باشد بسته بندی نیز وجود نخواهد داشت.فهرست اصلی | درباره سایت | اضافه کردن سایت به فهرست | تبلیغات در سایت | تماس با ما

کلیه حقوق این وبسایت، برای www.IrIndex.ir محفوظ می باشد
این سایت حاوی لینک سایتهای فارسی می باشد. IrIndex ثبت قانونی شده و کپی برداری از آن به هر نحو مجاز نمی باشد. IrIndex از ثبت سایتهای مسدود شده معذور است.
طراحی و اجرای سایت: مهدی محجوب